|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Style: | European |
| Color Temperature: | Pure White |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| ltem No. | 1097R5 |
| Power | 1.2W |
| Size | dia 97xH80mm |
| LED chip | CREE |
| Material | die-casting aluminum |
| Light efficiency | 85% |
| Protection level | IP65 |
| Power Factor | 1.2W |
| CCT | W : 2700K-6500K |
| Lamp cover | len |
| Light color | silver/ black |
| Voltage | 12/24VDC 220-240VAC |
| Beam angle | 120° |
| Life span | 50,000hrs |
| Warranty time | 3 years |
| Certificate | CE&ROHS |




| FAQ |