|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Style: | modern |
| Color Temperature: | 2700-6500K |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item No. | 1062R2 |
| Power | 3-12W |
| Size | Φ73*45mm |
| LED chip | CREE/OSROM/CITIZEN |
| Material | Aluminum |
| Protection level | IP65 |
| CCT | 2700K-6500K / RGB 3in1/RGBW4in1 |
| Lamp cover | Tempered glass |
| Finish | Black/Grey |
| Beam angle | 6/12/25 /40/60° |
| Life time | ≥50,000hrs |
| Warranty | 3 years |
| Certificate | CE & ROHS&IP&ERP |
| Dimmable | 0-10V/DALI/TRIAC/DMX512 |











| FAQ |