|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Color Temperature: | Pure White |
| Lamp Body Material: | Aluminum |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| ltem No. | 2250R1 |
| Power | 36W |
| Size | dia250*H190, cutout 223mm |
| LED chip | CREE |
| Material | 316L stainless steel top+ 12# Aluminum body+ tempered glass + ABS mounted sleeve |
| Light efficiency | 85% |
| Protection level | IP67 |
| Power Factor | 0.90 |
| CCT | 2700K - 6500K, or RGB, RGBW |
| Lamp cover | Tempered glass |
| Light color | Silver |
| Voltage | DC12/24V |
| Beam angle | 8/15°/30°/40°/60° |
| Life span | 50,000hrs |
| Warranty time | 3 years |
| Certificate | CE&ROHS |




| FAQ |