|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Color Temperature: | Pure White |
| Lamp Body Material: | Aluminum |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item no. | 2055R7-1WAY |
| Power | 2W |
| Size | dia 55 xH86mm |
| LED chip | CREE |
| Material | stainless steel top+ 12# die casting Aluminum body + mounted sleeve |
| Light efficiency | 85% |
| Protection level | IP67 |
| Power Factor | 0.90 |
| CCT | 2700K - 6500K |
| Lamp cover | ABS |
| Light color | Silver, black optional |
| Voltage | DC 12/ 24V, 220V AC |
| Beam angle | 27° |
| Life span | 50,000hrs |
| Warranty time | 3 years |
| Certificate | CE&ROHS |





| FAQ |