|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Style: | Classical |
| Color Temperature: | 2000-10000K |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item No. | 5113R1 |
| Power | 6W |
| Size | Φ113*161mm |
| LED chip | CREE/OSROM/CITIZEN |
| Material | SS316 |
| Protection level | IP68 |
| CCT | 2000-10000K |
| Lamp cover | Tempered glass |
| Finish | SS316 |
| Beam angle | 10°15°/30° /45°/60° |
| Life time | ≥50,000hrs |
| Warranty | 3 years/5 years |
| Certificate | CE & ROHS&IP&ERP |
| Dimmable | 0-10V/DALI/TRIAC/DMX512 |





| FAQ |