|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Color Temperature: | Pure White |
| Lamp Body Material: | Aluminum |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| ltem No. | 2064L-0.375M |
| Power | 12W |
| Size | L414* W62*D69mm |
| LED chip | CREE |
| Material | die casting Aluminum+ 10mm thickess glass |
| Light efficiency | 85% |
| Protection level | IP67 |
| Power Factor | 0.90 |
| CCT | 2700K - 6500K |
| Lamp cover | 10mm thickess glass |
| Voltage | DC 24V or 220-240V AC |
| Beam angle | 10/25°/45°/60°/ 20*40 / 20*60 |
| Life span | 50,000hrs |
| Warranty time | 3 years |
| Certificate | CE&ROHS |







| FAQ |