|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Color Temperature: | 2000K-10000K |
| Lamp Body Material: | 12# Die-Cast Aluminum 432u Dark Grey Powder Baking |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| ltem No. | 2173R2*a-A3-X-06/12W/18W24W |
| Power | 12*SMD2835 / 6*SMD5050 |
| Size | 173*38 |
| LED chip | OSRAM/CREE |
| Material | 12# die-cast aluminum 432U dark grey powder baking paint |
| Light efficiency | 85% |
| Protection level | IP67 |
| Power Factor | 0.95 |
| CCT | W/W : 2000K-10000K |
| Lamp cover | 316 # Stainless steel |
| Light color | Black |
| Voltage | DC24V-AC220-240V |
| Beam angle | 3°/8°/15°/25°/40°/60°/90° |
| Life span | 50,000hrs |
| Warranty time | 3years |
| Certificate | CE & ROHS |

| FAQ |