|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Waterproof Standard: | IP68 |
| Lamp Body Material: | Aluminum |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| ltem No. | 4135R2 |
| Power | 9W |
| Size | dia 135xL58mm |
| LED chip | CREE/OSRAM |
| Material | 316 stainless steel |
| Light efficiency | 90% |
| Protection level | IP68 |
| Power Factor | 0.95 |
| CCT | W : 2700K-6500K |
| Lamp cover | Tempered glass |
| Light color | Silver / black |
| Voltage | DC 24V / 12V |
| Beam angle | 24°/36°/60° |
| Life span | 50,000hrs |
| Warranty time | 3 years |
| Certificate | CE&ROHS |







| FAQ |