|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Color Temperature: | Warm White |
| Lamp Body Material: | Aluminum |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| ltem No. | WB2116S2C |
| Power | 6W |
| Size | 116*116*H73, cutout 70mm |
| LED chip | CREE |
| Material | Aluminum |
| Light efficiency | 85% |
| Protection level | IP67 |
| Power Factor | 0.95 |
| CCT | W/W : 2000K-10000K |
| Lamp cover | Tempered glass |
| Light color | Silver |
| Voltage | DC12/24V |
| Beam angle | 10°/25°/45°/60° |
| Life span | 50,000hrs |
| Warranty time | 5 years |
| Certificate | CE&ROHS |



| FAQ |