|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Style: | modern |
| Color Temperature: | 2000K-10000K |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| ltem No. | 3170R-M |
| Power | 12*2W/2*10W |
| Size | 50*170*222 |
| LED chip | CREE |
| Material | Aluminum |
| Light efficiency | 85% |
| Protection level | IP66 |
| Power Factor | 0.95 |
| CCT | W/W : 2000K-10000K |
| Lamp cover | Tempered glass |
| Light color | Black |
| Voltage | DC24V-AC220-240V |
| Beam angle | 3°/8°/15°/25°/40°/60°/90° |
| Life span | 50,000hrs |
| Warranty time | 3years |
| Certificate | CE & ROHS |

| FAQ |