|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Color Temperature: | 2000K-10000K |
| Lamp Body Material: | Aluminum |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| ltem No. | 2038R4*a-C7-Y-1/1.5W |
| Power | 1*1.5W |
| Size | 38*65*27/34*83*50 |
| LED chip | CREE |
| Material | 316#stainless steel |
| Light efficiency | 85% |
| Protection level | IP67 |
| Power Factor | 0.95 |
| CCT | W/W : 2000K-10000K |
| Lamp cover | Tempered glass |
| Light color | Black |
| Voltage | DC24V-AC220-240V |
| Beam angle | 3°/8°/15°/25°/40°/60°/90° |
| Life span | 50,000hrs |
| Warranty time | 3years |
| Certificate | CE & ROHS |

| FAQ |