|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Color Temperature: | Pure White |
| Lamp Body Material: | Aluminum |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


Features:
1, Special design, deep illuminant;| ltem No. | 2095R1AA3Y |
| Power | 2W |
| Size | dia95*H116, cutout 85mm |
| LED chip | CREE |
| Material | Aluminum |
| Light efficiency | 85% |
| Protection level | IP67 |
| Power Factor | 0.90 |
| CCT | 2700K - 6500K |
| Lamp cover | Tempered glass |
| Light color | Silver |
| Voltage | DC12/24V |
| Beam angle | 8/15°/30°/40°/60° |
| Life span | 50,000hrs |
| Warranty time | 3 years |
| Certificate | CE&ROHS |






Q1: Are you a factory or trading company?
We are a 10+ years factory, focus on led outdoor landscape lighting.
Q2: What is your main products?
Full range of outdoor lights: spike light, inground light,wall light, underwater light, wall washer, recessed linear light, etc.
Q3: OEM or ODM available?
Yes, OEM & ODM, Customized brand, printing LOGO all available, Just let us know your idea.
Q4: What is the lead time?
Sample 3-7 days, mass production 15-35 days, up to the qty.
Q5:Can we order Sample?
Yes, welcome sample order to evaluate the quality. mixed sample also available.
Q6: How can we pay for?
30% deposit for production, 70% balance before shipment.
Q7: Why choose us?
1:10+ years manufacturer, we can control the quality at source.
2: professional R&D team.
3:Flexible service and quick respond.
4:High quality based on reasonable price.